Alp Maçkan

Alp Maçkan

Bağımlılk ve Aile Danışmanı View Details

Lisans eğitimini,  2007 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sosyal Hizmet bölümünde tamamlamıştır. 2004 yılından beri gönüllüsü olduğu Gençlik Servisleri merkezi bünyesinde uluslarası gençlik kampı liderliği, AB proje yazım ve organizasyonları süreçlerinde farklı ülkelerde bulunan Alp Çağlan Maçkan,  2007-2009 yılları arasında “Avrupayı Bilginle Keşfet” adlı Avrupa Birliği projesinin koordinatörlüğünü yapmıştır.

2012- 2014 yılları arasında yaşlılık alanında sosyal hizmet uzmanı olarak çalışan Alp Maçkan, 2012 yılında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sosyal hizmet uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır.

Alp Maçkan, 2014 yılında Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölüm yüksek lisans programını, “Yaşlılık döneminde, problem çözme ve esnekliğin evlilik uyumuna etkisi” konulu tez çalışması ile bitirmiştir.

2013-2018 yılları arasında, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Amatem kliniği ve polikliniğinde  tedavi alan hastalar ve aileleri için düzenlenmiş olan SAMBA(Sigara Alkol Madde Bağımlılığı Tedavi Programı) eğtimlerini yürütmüştür. 2014 yılından beri SAMBA eğitici eğitmeni olarak farklı platformlarda eğitimler vermektedir.

Alp Maçkan, 2018 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sosyal Hizmet Bölümünde öğretim görevlisidir.

Alp Çağlan Maçkan Alkol, madde ve sigara bağımlılığı konusunda bireysel danışmanlık ve aile danışmanlığı vermektektedir.