PSİKOLOG

ETHEL HOLLO

İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünü 1989 yılında tamamlamıştır. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra özel bir anaokulunda 8 yıl boyunca okul müdürü olarak görev yapmıştır.
Bilfen Eğitim Kurumlarında psikolog olarak görev yapmıştır. Psikolog olarak çalışmaları sırasında çocukların gelişimlerini takip etmiş, gerekli test ve envanterleri uygulamış, aile eğitimi çalışmalarını planlamış ve uygulamıştır. Yaptığı çalışmalar doğrultusunda tespit edilen sorunlara yönelik özel çalışmalar hazırlayıp uygulamıştır. 3 yıl psikolog olarak görev yaptıktan sonra yine Bilfen Eğitim Kurumlarında 15 yıl hem okul müdürü hem de rehberlik bölüm başkanı olarak görev yapmıştır.
2011 yılında Marmara Üniversitesi pedagojik formasyon eğitimini tamamlamıştır.
2008 yılında Almanya’da Deutsche Akademie Für Entwicklungs-Rehabilitation ‘dan ET 6-6 Gelişim Testi uygulayıcı sertifikasını almış, 2010 yılında Viyana Üniversitesi’nden Viyana Gelişim Envanteri uygulayıcı sertifikası almıştır. 2014 yılında İstanbul Üniversitesi Sürekli Uygulama ve Araştırma Merkezi’nden CAS (Cognitive Assesment System) eğitimini tamamlamıştır.
Frostig Görsel Algı Testi, Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Goodenough Bir İnsan Çiz Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi, CAT, Metropolitan Olgunluk Testi uyguladığı değerlendirme ölçeklerindendir..
Psk. Ethel Hollo, çocukluk çağı gelişim takibi, çocuklarda uyum ve davranış problemleri, öğrenme problemleri, çocuk ve ailelerle psikolojik danışmanlık çalışmalarını Sem Psikoloji’de sürdürmektedir.